Savaş Gelecek Arabanızı veya Kamyon Kiralamanızı Etkileyebilir

Arizona’da, iki harcama eyalet yasama organı içinde bir çarpışma rotasıyla ilgilidir ve sonuç, sonraki motorlu taşıt kiralamanızı doğru bir şekilde etkileyebilir. 30 diğer eyalette kendi başına oynanan bir dramdır. Kişi lobicisi, eski araç kiralama organizasyonlarını eşler arası otomobil veya kamyon paylaşım girişimleriyle karşı karşıya getiren “acımasız” bir düzenleyici mücadele olarak tanımlandı. Bir araba veya kamyon paylaşım şirketi, arabalar ve kamyonlar için Airbnb gibidir. Önümüzdeki aylar, örneğin Getaround ve Turo gibi hizmetler için belirleyici olacak, çünkü yepyeni şirketler, pek çok eyaletin kesin düzenlemesiyle karşı karşıya kalıyor. Chris, “Bu, esas olarak ortaya çıkacağı için siyah beyaz bir sorun değil” diyor. Brown, bir ticaret yayını olan Vehicle Rental News’in yayıncısı. Arizona’da iki masraf. Hangisi kazanacak?

Arizona’da, bu çatışmayı gösteren iki harcama, yasama meclisinde kendi yöntemleriyle işliyor. HB 2559, kapsama ihtiyaçlarını ve eşler arası paylaşılan arabaları vergilendirir. Bunu söyledikten sonra, bir eşler arası araç paylaşım başvurusunu ve paylaşılan bir otomobil sahibini, dolaylı sorumlulukla ilgili federal, işaret veya mahalle federal hükümet kurallarından muaf tutabilir. Otomobil kiralama işletmeleri şu anda Graves Değişikliği kapsamındaki dolaylı sorumluluk yasalarına karşı ülke çapında muafiyetten yararlanıyor. Gilbert, Ariz’i temsil eden Cumhuriyetçi Travis Grantham, “Eşler arası otomobil paylaşım kuruluşları kendi düzenleyici yapılarında yaşamalıdır” diyor. Mevzuat. “Bunun yaptığı bu.”

Senatör David Livingston (R.-Peoria) tarafından desteklenen rakip yasa tasarısı SB 1305, eşler arası araç hisselerinin kiralık motorlu araç işlemleriyle aynı şekilde ele alınmasını sağlayacaktır. “Bir eşler arası oto kiralama programı şirketi tarafından kolaylaştırılan bir araba Ankara ceza avukatı kiralama işlemi, özel binek otomobil kiralama otomobilleri, işlemleri ve şirketlerine yönelik tüm düzenlemelere tabidir,” diyor. Livingston, açıklama taleplerine yanıt vermedi. Her iki eşit ödemenin kaderi muhtemelen başka birkaç hafta içinde belirlenecektir. Gözlemciler, her iki tarafın da önerilen bazı sigorta poliçesi kurallarıyla birlikte çeşitli konularda hemfikir olduğunu söylüyor. Tartışmanın ana aşaması, eşler arası kuruluşların kendi düzenleyici çerçevelerine layık olup olmadığıdır. Araç kiralama sektörü tarafından desteklenen Livingston Faturası, özellikle oto kiralama şirketleri gibi bakılan eşler arası şirketlere ihtiyaç duyuyor. Grantham’ın Faturası tarafından desteklenen eşler arası otomobil paylaşım şirketleri, kendi özel kurallarını kazandıklarını söylüyorlar. Çatışma, görgü tanıklarının “acımasız” olarak adlandırdığı 2 partiyi içeren yakın tarihli bir Meclis’te zirveye ulaştı. Bu ifade tüm çatışmayı belirleyebilir.

Eşler arası otomobil paylaşımını düzenlemek için savaştaki diğer savaşlar

Arizona çöküşü, otomobil kiralama şirketleri ve eşler arası paylaşım kuruluşları arasındaki daha büyük bir düzenleyici savaşın bir bileşenidir. Geçen yıl, uzun vadede yenilgiye uğratılan Illinois Senato Faturası 2641 vardı. Çok kısa bir süre önce Senatosu, standart araç kiralama şirketlerine çok benzeyen eşler arası araç paylaşım şirketlerine vergi uygulamak için bir Faturayı onaylamak için oy kullandı. . Salt Lake Town Council, havaalanında çalışan eşler arası araç paylaşım şirketlerini de içerecek şekilde bir yönetmelikte değişiklik yaptı.Kolorado’da olduğu gibi, yasa koyucular yakında, sigorta kapsamı ihtiyaçlarını dayatan ve yeni güvenlik ekleyen SB 19-090’ı oylayacak eşler arası araç paylaşım şirketleri için talepler. Bir Broomfield, Colo., Demokrat Temsilcisi Matt Gray, kanunun, tıpkı bir komşunun farklı bir komşuya bir kamyon ödünç vermesi gibi, önemli bir motorlu araç kiralama işletmesi ve bir kişiyle ilgili bir çizgi çektiğini öne sürüyor. Ancak Brown gibi, gri bir bölge olduğunu kabul ediyor. Örneğin, çok sayıda araba ve kamyon satın alırsanız ve eşler arası Sistem üzerinde derme çatma bir oto kiralama firmasını yönetirseniz, “o zaman bir araba kiralama işine benzer şekilde düzenlenmiş olmanız gerekir” diyor. Turo, ev sahiplerinin çoğunun bir araba sahibi olmanın yüksek fiyatlarını dengelemek için iki veya daha az otomobili paylaştığını belirtiyor. Grey, karşı eyaletteki yasama savaşlarında acılıktan uzak durmayı umduğunu söylüyor. “Yeterli olacağımızı düşünüyorum. Bir denge kurmak için, “diyor. Araba Kiralama Bilgileri editörü Brown, bunun zor olacağını öne sürüyor.

“Turo gibi eşler arası kiralama firmaları, uzman tedarikçileri istihdam ederek işletmelerini ölçeklendiriyor – özellikle Turo Sistemi için otomobil alan bireyler,” diyor. “Onlar yeni filo sahipleri – girişimciler – ancak kuruluşları Turo’ya kıyasla para kazanıyor. Hatta Turo’nun Sistemine otomobiller sağlayan araba veya kamyon kiralama şirketleriniz var. Büyükannedeki bu ekipleri yeterince kullanılmayan Camry ile gerçekten bireyselleştirebilir misiniz? , nasıl vergilendirileceğine ilişkin ipuçlarıyla ilgili olarak? Yapamazsınız. “Bu, araba kiralayanlar için ne anlama geliyor? Tarzı. Araç kiralama organizasyonları thri

About The Author

Reply